גישור גירושין – איך זה עובד

גירושין זה תהליך קשה, הן מבחינה רגשית והן מבחינה משפטית. גישור לפני גירושין יכול לעזור לזוגות לנווט את התהליך בצורה בונה יותר. גישור הוא סוג של יישוב סכסוכים אלטרנטיבי הכולל שימוש במגשר צד שלישי חסר פניות כדי לסייע לזוגות להגיע להסכמה בנושאים כמו חלוקת נכסים, משמורת ילדים ומזונות.

גירושין הם תהליך סוחף מבחינה רגשית וכלכלית. יכול להיות קשה להגיע להסכמה בנושאים כמו משמורת ילדים, חלוקת נכסים ומזונות בני זוג. גישור הוא דרך מצוינת עבור זוגות להתמודד עם הנושאים הללו מבלי לעבור את ההליך היקר והארוך בבית המשפט.

מה זה גישור? 

גישור הוא סוג של יישוב סכסוכים חלופי שבו צד שלישי ניטרלי (המגשר) עוזר לשני הצדדים להגיע להסכם שעובד עבור כולם, קראו בלינק https://motty-gishur.com/?p=545. המגשר יקשיב לשני הצדדים, יעזור להם להבין את נקודת המבט זה של זה ויקל על המשא ומתן ביניהם. זה יכול לעזור לזוגות להגיע להסדר שעובד עבור שני הצדדים בטווח זמן קצר בהרבה ממה שנדרש ליטיגציה מסורתית.

גישור פועל בכך שהוא מאפשר לשני הצדדים להתכנס ולדון בנושאים שלהם בסביבה פתוחה ומכבדת. המגשר פועל כצד נייטרלי המקשיב לשני הצדדים ועוזר להם להגיע לפתרונות הסכמים ביניהם. מטרת הגישור היא שבני הזוג יגיעו להסכם הוגן ומועיל לשני הצדדים.

אז בואו נסכם – גישור הוא תהליך שיכול לסייע לזוגות השוקלים להתגרש לפתור את המחלוקות ביניהם בצורה מכבדת, לא יריבות. מדובר בהליך בלתי פורמלי וסודי המאפשר לצדדים לדון בסוגיותיהם ולהגיע להסכמות בנושאים כמו חלוקת רכוש, משמורת ילדים, זכויות ראייה ומזונות.

גישור פועל על ידי מתן צד שלישי ניטרלי שיאפשר דיונים בין הצדדים על מנת לסייע להם להגיע להסכמה. המגשר אינו נותן ייעוץ משפטי ואינו מקבל החלטות עבור בני הזוג. במקום זאת, הם יעזרו להם לתקשר בצורה יעילה יותר כדי שיוכלו להגיע להסכמה בתנאים שלהם. 

לתיאום פגישה עם מגשר גירושין >>>

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
סוגי רשלנות בבית החולים
אם אתם עוקבים אחרי אתרי החדשות, אתם בוודאי יודעים כי מקרים של רשלנות רפואית אינם מעטים. רשלנות כזאת...
קרא עוד »
יונ 24, 2019
התמודדות תביעות סיעוד – איך לבצע זאת נכון?
רבים משלמים סכומים לא מבוטלים על ביטוח סיעודי על מנת להבטיח ביטחון כלכלי במקרה הצורך. אך פעמים רבות,...
קרא עוד »
ינו 05, 2021
5 מקרים בהם תצטרכו להיעזר בעורך דין
הרבה מאוד אנשים נוטים לחשוב שעורכי דין משמשים רק לצורך ייצוג משפטי או לצורך ייצוג בעת חקירות של...
קרא עוד »
דצמ 15, 2019