משפט אזרחי / מסחרי

משפט אזרחי / מסחרי – מה זה?

עולם המשפט מתחלק לשני סוגי משפט. משפט פלילי ומשפט אזרחי. משפט פלילי מתייחס לפשעים שהמדינה מגישה בעקבותיהם תביעות כלפי אזרחים, חברות, מוסדות. זה סוג המשפט בו המדינה היא תמיד התובעת ולא אזרחים. במשפט פלילי, אפשר לקבל כעונש מאסרים ולא רק קנסות או עבודות שירות. 

לעומת זאת, משפט אזרחי / מסחרי, מתייחס לכל מה שעומד בין אזרח לאזרח, אזרח לחברה, חברה לחברה, וכדומה. המדינה איננה חלק במשפטים מסוג זה, והעונשים הם לרוב בתחום של פיצוי כספי. בין היתר, מדובר על תביעות נזיקין, הפרת חוזים, הוצאת לשון הרע, גירושין וכדומה. 

משפט אזרחי/מסחרי מעסיק עורכי דין הן בתור תביעה והן בתור הגנה. על מנת להתמודד עם סוג כזה של משפט, חשוב להעסיק עורכי דין ברמה הגבוהה ביותר, על מנת שיהיה ניתן להגן על האינטרסים שלנו בצורה טובה, ולא נצטרך להתמודד עם ההשלכות הכרוכות במשפט וכמובן בגזר הדין של השופט. 

כיצד שוכרים עורך דין בתביעה של משפט אזרחי / מסחרי

ראשית, יש לבחון את הניסיון שעומד לרשותו. אנחנו צריכים לבחור עורך דין כמו עורך דין דוד ביטון – משפט אזרחי ומשפט מסחרי עם ניסיון וידע משפטי נרחב, מישהו שאנחנו יכולים לסמוך עליו בכל אספקט. 

שנית, אנחנו צריכים לבחור עורך דין שיש לו יכולות וקשרים, במובן של עדים מומחים, כך אנחנו נוכל להיעזר בהם על מנת להוכיח את הטענה שלנו במשפט. 

שלישית, חשוב לבחור עורכי דין שיהיו זמינים, נגישים, יעמדו לרשותנו בכל עת וישמחו לייצג אותנו על פי הצורך. 

ארבע, אנחנו צריכים לבחור עורכי דין שמתמחים בסוג המשפט איתו אנחנו מתמודדים, על מנת שנוכל לקבל את הייצוג הטוב ביותר. חשוב שיהיו אלה עורכי דין עם רעב ורצון אמיתי להצליח, בלי פשרות, בכל הכח. 

 

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

הסכם ממון

3 סיבות לקיים הסכם ממון

אם אתם נמצאים בשלב הזה בחיים שבו כל החברים שלכם מתחתנים בכל שני וחמישי, ברור מדוע גם אתם, כמו אחרים, תוהים לגבי האפשרות הזאת. חתונה

קרא עוד »