פטור ממס הכנסה לנכים

מי שיש לו נכות רפואית מבוססת של 90% ומעלה לפי חישוב מיוחד, עשוי להיות זכאי לפטור ממס הכנסה. מי שהיה זכאי לפני שנת המס הנוכחית, עשוי להיות זכאי להחזר מס רטרואקטיבית עד 6 שנים. מה עוד כדאי לדעת על פטור ממס הכנסה לנכה?

פטור ממס הכנסה לנכים 

נכים בישראל (כמו ברוב המקומות בעולם) זכאים לתשלום מופחת של מס בהתאם למצב הנכות שלהם. כך או כך, הם לא משלמים יותר מ- 10% מהרווחים שלכם למס הכנסה.

מי שאינו עומד בקריטריונים לזכאות אך סבל מאפיזודה רפואית או שמצבו החמיר, רשאי לפנות לוועדה הרפואית של מס הכנסה בתיאום המוסד לביטוח לאומי. מחשבון נכות באתר המוסד לביטוח לאומי.

טופס 1516 – בקשה לפטור ממס 

מי שיש לו נכות רפואית מבוססת של 100% או מעל 90%, לפי חישוב מיוחד, עשוי להיות זכאי לפטור ממס הכנסה עד תקרת הכנסה מוגדרת המתעדכנת מדי שנה.

הזכאות לפטור ממס מתחילה לאחר 185 ימי נכות. (מי שלגביו נכות לתקופה של 184 ימים או פחות, אינה זכאית לפטור).

פטור ממס לעיוור ולקוי שמיעה 

המחזיקים בתעודת עיוורון/ליקוי ראייה זכאים אף הם לפטור ממס.

אופן קביעת זמן הנכות וקבלת הפטור ממס 

לבעלי נכות שנקבעה להם הנכות בין 185 – 364 ימים, הפטור מבוסס על חלק מהכנסתו של האדם ונקבע לפי היחס בין מספר הימים בשנת המס שלגביה נקבעה הנכות לבין 365 הימים הנותרים. 

אם תקופת הנכות נמשכת לתוך שנת המס הבאה, המס לא יעלה על סכום התקרה מהשנה הראשונה. מי שעומד בתנאי הזכאות לפטור (קבלו ממידע בהרחבה באתר בשביל הזכויות), רשאי לקבל החזרי מס עד שש שנים רטרואקטיבית, מיום הגשת הבקשה.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

הסכם ממון

3 סיבות לקיים הסכם ממון

אם אתם נמצאים בשלב הזה בחיים שבו כל החברים שלכם מתחתנים בכל שני וחמישי, ברור מדוע גם אתם, כמו אחרים, תוהים לגבי האפשרות הזאת. חתונה

קרא עוד »