הסדר מותנה בצבא

מה זה הסדר מותנה בצבא

השירות הצבאי שלך מסתיים אוטוטו, וכחלק מתחושת השחרור שעוד מעט מגיע החלטת לצאת לבלות עם חברים במהלך אחת מהחופשות מהצבא. למרות שאתה יודע שאסור לחיילים המשרתים בצבא לצרוך סמים מכל סוג שהוא, החלטת לקחת את הסיכון ולעשן ג'וינט אחד עם החברים כדי לחגוג את השחרור המתקרב. למרות שמדובר על עניין חד פעמי שהתרחש מוץ לבסיס, אחד ממפקדיך ראה אותך בשעת מעשה ודיווח עליך למפקד הישיר שלך.

כיוון שצה"ל מחמיר מאוד בעבירות סמים בקרב חיילים כדי למגר את התופעה הזו, הנך עומד בפני כתב אישום פלילי במסגרת חקירה צבאית במח"ש שעשוי למוטט את הקריירה העתידית שתכננת בהמשך חייך. על אף שמערכת המשפט הצבאית אינה מקלה ראש בעבירות חמורות כאלו,
החדשות הטובות הן שניתן להגיע להסדר מותנה בצה"ל כדי למנוע את התיק הפלילי שיוגש נגדך.

מהו הסדר מותנה בצבא?

הסדר מותנה הינו מושג המתאר את ההסדר המשפטי שניתן להשיג לנאשם בכתב אישום, כך שכתב האישום יוכל להימחק או להתבטל בתנאים מסוימים שהנאשם יישא על עצמו. הסדר מותנה בצבא מאפשר לחיילים העומדים בפני כתב אישום לקבל הזדמנות שנייה, ולעמוד בתנאים מחייבים שיחולו עליהם כתחליף לנשיאת השלכות כתב האישום העומד מעל ראשם.

הסדר מותנה בצבא בליווי עורך דין צבאי

בכדי להגיע להסדר מותנה בצבא יש להיעזר בשירותיו של עורך דין צבאי המתמחה בעניינים משפטיים אלו. עורך הדין יידע כיצד לייצג את החייל במהלך חקירתו בבית הדין הצבאי, וינסח בקשה לקבלת הסדר מותנה וגם לרישום פלילי מופחת צבאי שימנע מהחייל סנקציות והליכים פליליים בלתי הפיכים. התנאי לקבלת הסדר מותנה בצבא מחייב את החייל לחתום על הודאה במעשה העבירה שיוחס לו, ולמלא אחר התנאים המחייבים אותו בתקופה של חצי שנה לפחות.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

הסכם ממון

3 סיבות לקיים הסכם ממון

אם אתם נמצאים בשלב הזה בחיים שבו כל החברים שלכם מתחתנים בכל שני וחמישי, ברור מדוע גם אתם, כמו אחרים, תוהים לגבי האפשרות הזאת. חתונה

קרא עוד »