טוען רבני או עורך דין

טוען רבני או עורך דין – במי להיעזר בעת גירושין?

הליך גירושין יכול להיות הליך מורכב מאוד. לא פעם, בית הדין יקשה על בני הזוג המעוניינים להתגרש וידרוש מהם לעבור תקופה של ניסיון לשלום בית. לא פעם, בני הזוג יתקשו להגיע להחלטות הנוגעות להליך באופן עצמאי ועל כן, בית הדין הרבני או בית הדין  לענייני משפחה, בהתאם לבחירתם, ידרשו להחליט עבורם, ראו לדוגמה טוען רבני או עורך דין. חשוב מאוד לזכור שהסמכות להתיר נישואין או לאשר נישואין בישראל היא של בית הדין הרבני ועל כן, גם אם בני הזוג יבחרו לבצע את כל ההליך של קבלת ההחלטות הנוגעות להליך בבית המשפט האזרחי לענייני משפחה, הרי שהליך הגירושין עצמו יהיה חייב להתבצע בבית הדין הרבני.

האם כדאי לבחור בעורך דין דיני משפחה או בטוען רבני?

ניתן לומר שאם כזוג לא הגעתם להחלטות משותפות הנוגעות להליך הגירושין כגון: אופן חלוקת הרכוש, משמורת על הילדים ועוד, עליכם לפנות לבית הדין הרבני או לבית המשפט לענייני משפחה שיכריע בהתאם לנתונים השונים העומדים על הפרק בכל נושא הרלוונטי להליך הגירושין. אם החלטתם לפנות לבית המשפט לענייני משפחה על מנת שיכריעו בסוגיות השונות הנוגעות להליך הגירושין, תוכלו לבחור בעורך דין לענייני משפחה. אולם, אם החלטתם לבצע את כל ההליך בבית הדין הרבני או אם אתם נתקלים בהליך מתן הגט עצמו בבעיות בבית הדין הרבני, כדאי מאוד שתבחרו בטוען רבני מוסמך ומקצועי שיסייע לכם.

כיצד בוחרים טוען רבני?

על אף שלא מעט זוגות שמתגרשים אינם מכירים טוענים רבנים, חשוב מאוד לדעת שכיום ישנם לא מעט טוענים רבנים העוסקים בתחום זה ועל כן, כדאי מאוד לבחור בטוב ביותר בתחום, על מנת שילווה אתכם בצורה הטובה ביותר בהליך הגירושין ויסייע לכם לצלוח אותו באופן האידאלי.

> למידע מקצועי ופרטים נוספים בקרו באתר https://www.toenr.com

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

הסכם ממון

3 סיבות לקיים הסכם ממון

אם אתם נמצאים בשלב הזה בחיים שבו כל החברים שלכם מתחתנים בכל שני וחמישי, ברור מדוע גם אתם, כמו אחרים, תוהים לגבי האפשרות הזאת. חתונה

קרא עוד »