שכיר – אתה יודע שמס הכנסה חייב לך כסף?

שכיר - אתה יודע שמס הכנסה חייב לך כסף?

כל עובד שכיר במדינת ישראל, מוצא את עצמו בסופו של חודש כאשר תלוש המשכורת מספר לו על הפרשה מכובדת ביותר מתוך ס המשכורת שמגיעה לו, שהופרש לטובת מבס הכנסה. מדובר בדרך כלל בסכומים שהם לא נמוכים ולעיתים הלב נצבט ממש מהסכומים הגדולים ה'נתלשים' כמעט באכזריות מהמשכורת החודשית לטובת הרשויות. כאן חשוב לדעת שלא תמיד אנחנו באמת מחויבים בתשלומי מס בסדר גודל כפי שאכן יורד מהמשכורת שלנו באופן אוטומטי. לעיתים אנחנו זכאים לקבל החזרי מס אחרי שכבר שילמנו ולהטבות בתשלום המס להמשך. השאלה היא, איך מקבלים החזר מס על כך.

שכיר שעובד בשתי עבודות

יש הרבה מאוד שכירים שעובדים בשתי עבודות או יותר. הם מוצאים את עצמם משלמים מיסים מלאים בעד כל עבודה. הם לא תמיד יודעים שאין בכך כל חובה. הם אמורים לערוך תיאום מס ולקבל החזרים על המיסים שכבר שילמו לחינם.

גם אם לא מדובר בסכומי כסף גבוהים מאוד, עדיין, פרוטה לפרוטה מצטרפת.. קל וחומר כשמדובר בסכומים משמעותיים, או אז חשוב מאוד לדעת את הזכויות המגיעות על פי חוק.

מי עוד יכול ליהנות מהחזרי מס?

קיימים מקרים נוספים אשר בהם העובד השכיר יהיה זכאי להחזרי מס. לדוגמא אנשים הסובלים מנכות, אנשים המטפלים בילד או בהורה שמוגדרים 'נטולי יכולת'. גם חיילים משוחררים זכאים לקבל הטבות במס וכך גם עם אנשים שסבלו מהפסדי הון.

גם כאשר נולד תינוק במשפחה, זכאים הוריו ליהנות מהטבת מס בהתאם לגיל של הילד. חופשת הלידה גם כן מזכה את האם בהחזר מס ובקיצור, כמעט כל אחד יכול למצוא סיבה למה ומדוע הוא אמור לבדוק את העניין ולנסות לברר באמצעות אתר taxref שמא ואולי מגיע לו החזר בגין אחת הסיבות אותן ציינו לעיל.

אף אחד לא יספר לכם את זה!

חשוב לדעת כי כאשר מדובר בנושא של החזר מס, אמור השכיר עצמו לבדוק את העניין ובמקרה הצורך להגיש בקשה להחזר. אף אחד לא 'ירדוף' אחר האזרח שמשלם יותר מידי על מנת לספר לו שמגיעים לו החזרים.

על כן, יש לדעת את העובדות הללו ובמקרה הצורך לעשות בדברים שימוש.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
נוטריון לאנגלית – זה רק טבעי שנדבר על זה
הרבה תושבים מישראל, ברובם סטודנטים מחפשים משרדי עורכי דין נוטריון לצורך הגשת בקשה ללימודים במדינות...
קרא עוד »
ספט 30, 2021
איך ניתן להציג הקלטות ווטסאפ כראיה בבית המשפט?
הקלטת וואטסאפ היא הקלטת וידאו או אודיו של שיחה בין שני אנשים. זה יכול לשמש כראיה בבית המשפט כדי להוכיח...
קרא עוד »
ספט 19, 2022
הסכם ממון וגירושין 
הזוגיות שלכם הגיע למצב שבו אתם לא באמת מרוצים? לא טוב לכם אחד עם השנייה ואתם רוצים להתגרש? כמובן שאתם...
קרא עוד »
מאי 02, 2021