קיבלתם טופס 5329? איך מתמודדים? 

 

מהו טופס 5329? ומה עושים כאשר הוא מגיע אליכם? טופס 5329 נחשב סוג של 'נורת אזהרה' עבור בעלי עסקים והוא נשלח בדרך כלל לבעלי עסק שחשודים כי העלימו מס. לכן חשוב להכיר את הטופס הזה מקרוב, ולדעת כיצד מתמודדים כשהוא מופיע בתיבת הדואר. אז מה צריך לדעת על הטופס שאף אחד לא רוצה לקבל? הכול בהמשך.

טופס 5329 נשלח לבעלי עסקים על ידי אגף מודיעין של רשויות המס. הטופס נשלח גם לאזרחים שלא נמצאו חומרים או תיק על שמם ברשויות המס וכעת הם נמצאו כמי שעלול להעלים מהרשויות הכנסות, או כמי שלא דיווח על עסקאות או חשבונות בנק בארץ או בחו"ל. 

קווים לדמותו של  הטופס המפחיד 

טופס 5329 נחשב מרתיע מאד והוא יכניס את מי שמקבל אותו באופן אוטומטי להיסטריה. מי שיקבל את המכתב, יתבקש למסור את כל האינפורמציה שיש ברשותו ולהצהיר על מקורות פרנסה, מקורות הכנסה, חשבוניות עסקאות, מניות, נכסים, וכל מה שקשור באופן ישיר או עקיף להכנסה שלא דווחה. 

ההמלצה של עורכי דין מס ההכנסה במקרה כזה, היא להיוועץ עמם לגבי ההתנהלות, תוך החזרת הטפסים לרשות לאחר שלושים ימים. חשוב לא להתעכב עם מענה – משום שלאחר מכן, תשלח אליכם תזכורת, ואם תתעלמו – הדבר עלול להרע את מצבכם. 

העלמת מס – עונשים צפויים 

חשוב לדעת כי מי שלא ישים לב או יתמהמה בטיפול לאחר קבלת טופס 5329 עלול למצוא עצמו מתמודד עם עונשים קבועים בחוק, כמו מאסר של שנה עד 7 שנות מאסר – זאת במידה והתגלתה עבירה פלילית בנושאי מס. לכן חשוב לטפל מיד בנושא ולהיעזר בעורך דין מקצועי לעבירות מס. 

לאחר טיפול של עורך הדין ובאמצעות מידע שיוכיח את חפותכם – תוכלו לפעול למען סגירת התיק. לכן, חשוב תמיד לשים לב כי הטופס ממולא כהלכה וכי אתם נעזרים באנשי המקצוע כדי להוכיח את חפותכם או כדי למזער נזקים. 

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
גישור גירושין – איך זה עובד
גירושין זה תהליך קשה, הן מבחינה רגשית והן מבחינה משפטית. גישור לפני גירושין יכול לעזור לזוגות לנווט...
קרא עוד »
מרץ 06, 2023
סכסוכי ירושה
ירושה היא תהליך של העברת רכוש מאדם או ישות אחת לאחרת. במדינות מסוימות, חוקי הירושה מורכבים ואנשים...
קרא עוד »
ינו 29, 2023
מהם תחומי העיסוק של עו"ד דיני עבודה
עורך דין דיני עבודה הינו עורך דין המתמחה בדיני עבודה ודיני עבודה. תפקידו של עורך הדין לדיני עבודה...
קרא עוד »
פבר 08, 2023