פתיחת חברה בעמ אונליין

פתיחת חברה בע"מ אונליין – מדריך מלא

חברה בערבון מוגבל הינה ישות משפטית שמתאפיינת ביתרונות משמעותיים. בהתאם ישנם גם עצמאיים בסטטוס של עוסק מורשה שמבקשים להפוך לחברה בע"מ, וגם יזמים שעומדים בפני הקמת עסק חדש ומעוניינים להקנות לו את המעמד הנ"ל. פתיחת חברה בע"מ אונליין מתאימה לפעילות עסקית במגוון רחב מאוד של תחומים ובהם נדל"ן, היי-טק, שיווק, מסעדנות, ראיית חשבון, אדריכלות ועוד ועוד.

מה חשוב להכין לקראת פתיחת חברה בע"מ?

הקמת חברה בע"מ הינה תהליך שיכול להיות פשוט למדי כשמבצעים אותו באופן נכון, ובהקשר זה כדאי לדעת שישנם גופים שמציעים את השירות של פתיחת חברה בע"מ אונליין כך שהיזמים יכולים להתרכז בפעולות הקשורות לליבת העסק ולא בבירוקרטיה הנדרשת.

כך או כך, לפני שמתחילים בתהליך יש לבחור שם לחברה וגם כמה חלופות למקרה שהשם הראשון תפוס. מרכיב חשוב שני בהיערכות לקראת פתיחתה של החברה החדשה הוא גיבוש תקנון. התקנון יכול להיות סטנדרטי. סעיפי החובה הם פירוט הון המניות הרשום, הבהרה לגבי סוגיית הגבלת האחריות ומטרות החברה.

תנאי חשוב נוסף לקראת פתיחת חברה בע"מ אונליין הוא מינוי של לפחות דירקטור אחד.

המסמכים המוגשים לרשם החברות במסגרת פתיחת חברה בע"מ אונליין

פתיחת חברה בערבון מוגבל מתבצעת מול רשם החברות שהינו גוף במשרד המשפטים. המסמכים שיש להגיש לרשם על-מנת שיבצע את הפעולה הם:

* טופס בקשת רישום חברה חדשה – חתום ע"י עורך דין וכולל את שמה של החברה.

* הצהרה של בעלי המניות כי הם כשירים להחזיק במניותיה של החברה.

* הצהרת דירקטורים ראשונים – חתומה ע"י עורך דין.

* תקנון החברה – שכאמור כולל את סעיפי החובה.

כמה עולה לרשום חברה חדשה בע"מ?

חשוב להדגיש כי רישום חברה בע"מ כרוך באגרה בסך של כ-2,600 ₪. רישום מקוון מפחית את התשלום בכ-500 ₪. כמו כן לאורך כל תקופת הפעילות של החברה יש לשלם אגרה שנתית.

לאחר השלמת הקמת החברה בע"מ, יש לדווח לרשם החברות על כל שינוי מהותי – למשל מבחינת בעלי המניות או כשהכתובת משתנה. בקשת שינוי כתובת חברה כרוכה למעשה בשינוי התקנון ועל כן נדרשת אסיפה כללית של בעלי המניות.

 

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

הסכם ממון

3 סיבות לקיים הסכם ממון

אם אתם נמצאים בשלב הזה בחיים שבו כל החברים שלכם מתחתנים בכל שני וחמישי, ברור מדוע גם אתם, כמו אחרים, תוהים לגבי האפשרות הזאת. חתונה

קרא עוד »