הערכת יהלומים

הערכת יהלומים – מזויף ואמיתי, כל מה שאתם צריכים לדעת

היהלומים הם עולם יוקרתי ומיוחד ופופולרי על כל אוכלוסיה ואוכלוסיה בעולם ובישראל. כמעט ולא תראו אנשים שלא הסתנוורו מהזוהר הייחודי של היהלום, המחצב הטבעי והנדיר בעל הערך המהותי והגבוה בין אם כתכשיט ובין אם כחומר גלם.

ליהלום יש מוניטין מאד חזק לפניו, בעיקר כזה שמדבר על תחליפים לכסף כהשקעה. זוהי הסיבה שהרבה אנשים מנסים לזייף יהלומים. נכון שישנו זיוף שהוא איכותי ויש זיוף שהוא בשביל תכשיטים. ויש זיוף בזדון, שגורם לצרכנים לקנות יהלומים מזויפים אבל בשווי של אמיתיים. זוהי הסיבה שמקצוע הערכת יהלומים הוא מחייב הדורש חדות, וותק וגם נסיון.

למי שלא מתמחה בנושא של יהלומים, הכירו את אבן המואסניט. האבן היא למעשה חומר טבעי שאיתו מייצרים חיקוי ליהלומים. זהו מינרל שהמטרה שלו היא חיקוי מדויק שמבלבל את הצרכנים. אבן המואסניט עוברת בצורה קלה מאד את מבחן הנשיפה אך הערכת יהלומים מקצועית ומיומנת המבוצעת על ידי מעריך מקצועי, מוסמך ובעל וותק ועין מאד מיומנת ידע לזהות את מינרל המואסניט שמזייף את היהלום. זאת הסיבה שכשמקבלים הצעה מפתה עבור רכישת יהלום במחיר זול במיוחד חשוב מאד להתעקש על מעריך יהלומים מחברות מקצועיות המבינות בנושא ובעל וותק בתחום.

כאשר אנחנו מבצעים זיהוי יהלום ובודקים האם היהלום מזויף או אמיתי מומלץ לעשות זאת בתנאי מעבדה כמובן. אם אתם רוצים לדעת אם המוצר הנמצא מולכם הוא מואסניט או יהלום מקורי מומלץ להביט על המוצר טוב. אם אתם רואים שיש על המוצר ניצוץ המייצר השתקפות בחלקים העליוניים או הצדדיים תוכלו לראות את הפיאות הכפולות בצדדים וכך תדעו שזוהי המואסניט, חיקוי טהור. אבן המואסניט ויהלומי מעבדה מלוטשים בטכניקות שונות ולכן גם צורתם שונה וניתן להבחין בכך במדויק.

המעבדות המיוחדות לבדיקות אלו יכולות לקיים הערכת יהלומים מדויקת ובטוחה עם אמינות גבוהה ביותר. ולכן חשוב לשים לב להבדלים המשמעותיים והדקים בין יהלום טבעי ליהלום מעבדה. היהלומים הללו קיימים רק בבורסה ליהלומים ברמת גן. בבורסה ליהלומים ישנו גם מערך זיהוי מיוחד המאפשר לוודא באופן מדויק את המקור של היהלום בין אם זהו יהלום מעבדה ובין אם זהו יהלום טבעי. בגלל שישנם חיקויים שנעשים באופן מאד גבוה ודומים מאד ליהלומים אמיתיים חשוב לדעת, שיהלום סינטטי הוא לא החיקוי של יהלום אמיתי. זו הסיבה לכך שהוא דומה בתכונותיו אל יהלום טבעי. ההבדל היחיד בינו ליהלום הטבעי הוא שהיהלום הזה נוצר באופן מלאכותי במעבדה המחקה את התהליך שמייצרים את הטבעי, בטבע.

בביצוע בדיקה נרחבת על היהלומים כדי להבטיח אמינות ודיוק, עשו זאת עם המכשיר שבודק את היהלום על פי עקרון הזריחה. חשוב שתשימו לב, אם היהלום זוהר גם לאחר כיבוי האור זהו ללא ספק יהלום מעבדה. אם היהלום אינו זוהר, זה יהלום טבעי. ההערכה המקצועית של יהלומים היא הערכה הכוללת בדיקה מדויקת ומקיפה וזאת כדי להבטיח דיוק ואמינות ברמה הגבוהה והאיכותית ביותר.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

הסכם ממון

3 סיבות לקיים הסכם ממון

אם אתם נמצאים בשלב הזה בחיים שבו כל החברים שלכם מתחתנים בכל שני וחמישי, ברור מדוע גם אתם, כמו אחרים, תוהים לגבי האפשרות הזאת. חתונה

קרא עוד »